מבט על ליגת ההוקי הקנדית (CHL)

הוקי הוא הבילוי הלאומי של קנדה וליגת ההוקי הקנדית (CHL) היא אחד מארגוני ההוקי החשובים במדינה. הוקם בשנת 1975, CHL הוא ארגון גג השולט בשלוש ליגות ההוקי הצעירות הגדולות בקנדה: ליגת ההוקי של אונטריו (OHL), ליגת ההוקי המערבית (WHL) וליגת ההוקי הגדולות של קוויבק (QMJHL). דרך שלוש הליגות הללו, ה-CHL מציעה לשחקנים צעירים את ההזדמנות לפתח את כישוריהם תוך כדי משחק נגד כמה מכשרונות ההוקי הטובים בעולם. בתור ליגת הפיתוח הבולטת של ליגת ההוקי הלאומית (NHL), ה-CHL ייצרה כמה מהשמות הגדולים ביותר בהוקי וממשיכה להשפיע על התפתחות הספורט בקנדה.

היסטוריה של CHL

ליגת ההוקי הקנדית הוקמה בשנת 1975 כמיזוג של שלוש ליגות ההוקי הצעירות הגדולות בקנדה: OHL, WHL ו-QMJHL. לפני הקמת ה-CHL, כל אחת משלוש הליגות הללו פעלה באופן עצמאי מהאחרת, אך ה-CHL נוצרה כדי לספק גוף שלטוני מאוחד לשלוש הליגות. ה-CHL היא כיום ליגת ההוקי הצעירה הגדולה היחידה בקנדה והיא ליגת הפיתוח המובילה ב-NHL.

ה-CHL מורכבת מ-60 קבוצות, המחולקות לשלוש חטיבות אזוריות: החטיבה המרכזית (OHL ו-QMJHL), הדיוויזיה המזרחית (QMJHL), והדיוויזיה המערבית (WHL). כל חטיבה מורכבת מ-20 קבוצות המשחקות בשני כנסים. העונה מתחילה בספטמבר ונמשכת עד מרץ כאשר הפלייאוף מתחיל. הזוכה בפלייאוף של כל מחלקה מוכתר כאלוף המחלקה ועולה לטורניר גביע הזיכרון. טורניר גביע הזיכרון הוא פסגת ההוקי לנוער בקנדה ומציג את אלופי כל חטיבה שמתחרים על התואר הלאומי.

סקירה כללית של OHL, WHL ו-QMJHL

ה-OHL, WHL ו-QMJHL הן שלוש ליגות ההוקי הצעירות הגדולות המרכיבות את ליגת ההוקי הקנדית. לכל ליגה יש את סגנון המשחק הייחודי שלה ומערכת פיתוח שחקנים, אבל כל שלוש הליגות נשלטות על ידי CHL וחולקות מספר חוקים וכללים משותפים.

ה-OHL היא הוותיקה והמצליחה ביותר מבין שלוש הליגות, לאחר שהפיקה כמה מהשחקנים הגדולים בתולדות ההוקי. ה-OHL מורכב מ-20 קבוצות בשני כנסים ומחולק לשתי חטיבות: חטיבת המזרח והחטיבה המערבית. עונת OHL נמשכת מסוף ספטמבר עד סוף מרץ, כאשר הפלייאוף מתחיל באפריל.

ה-WHL היא ליגת ההוקי הצעירה הגדולה השנייה בגודלה בקנדה. ה-WHL מורכב מ-22 קבוצות המחולקות לשתי דיוויזיות: דיוויזיית ארה"ב וחטיבת BC. עונת ה-WHL נמשכת מסוף ספטמבר עד סוף מרץ, כאשר הפלייאוף מתחיל באפריל.

ה-QMJHL היא הצעירה מבין שלוש ליגות ההוקי הצעירות הגדולות בקנדה, לאחר שהוקמה בשנת 1969. ה-QMJHL מורכבת מ-18 קבוצות המחולקות לשתי דיוויזיות: המזרח דיוויזיה והמערבית. עונת QMJHL נמשכת מסוף ספטמבר עד סוף מרץ, כאשר הפלייאוף מתחיל באפריל.

שחקנים בולטים שעברו דרך CHL

ה-CHL ייצר כמה מהשחקנים הגדולים ביותר בתולדות ההוקי, כולל וויין גרצקי, מריו למיו, סידני קרוסבי, פטריק רוי, אריק לינדרוס וסטיב יזרמן. השחקנים האלה הם כולם דוגמאות לאופן שבו ה-CHL יכול לעזור לפתח כוכבי NHL עתידיים.

בנוסף לאגדות אלו, ה-CHL הוציאה גם שחקנים בולטים רבים אחרים כמו קונור מקדיוויד, אוסטון מתיוס, ניית'ן מקינון וטיילור הול. השחקנים האלה הם כולם דוגמאות לאופן שבו ה-CHL יכול לעזור לפתח כוכבי NHL עתידיים.

ה-CHL היוותה גם נקודת השקה עבור רבים מהמאמנים המובילים של ימינו, כולל מייק בבקוק, קלוד ג'וליאן ודאריל סאטר. כל שלושת המאמנים הללו זכו להצלחה אדירה ב-NHL והם דוגמאות לאופן שבו ה-CHL יכול לעזור לפתח מאמנים עתידיים.

כיצד CHL עוזר לפתח שחקנים עבור ה-NHL

ה-CHL היא ליגת הפיתוח הבולטת עבור ה-NHL ומספקת לשחקנים את ההזדמנות לחדד את כישוריהם ולצבור ניסיון רב ערך לפני הקפיצה ל-NHL. ה-CHL מספק לשחקנים גישה לצוות האימון הטוב ביותר ולציוד ולטכנולוגיה העדכניים ביותר, כמו גם הזדמנות לשחק מול כמה מהתחרות הטובות בעולם.

ה-CHL גם מספקת לשחקנים גישה לטורניר גביע הזיכרון, שהוא פסגת ההוקי הצעיר בקנדה. טורניר זה מאפשר לשחקנים להתחרות על האליפות הלאומית ולזכות בחשיפה רבת ערך לסקאוטים מה-NHL ומליגות מקצועיות אחרות.

ה- CHL גם מספק לשחקנים את ההזדמנות לזכות במלגה למוסד על-תיכוני. מלגות אלו יכולות לעזור לשחקנים לשלם עבור השכלתם בזמן שהם ממשיכים לחדד את כישוריהם ב-CHL.

כללים ותקנות של CHL

ה-CHL נשלט על ידי מערכת חוקים וכללים שכל השחקנים והקבוצות חייבים לציית אליהם. כללים אלה נועדו להבטיח שה-CHL תהיה סביבה בטוחה והוגנת לכל השחקנים.

ל-CHL יש מדיניות קפדנית בנושא לחימה, כאשר שחקנים מקבלים השעיות בגלל לחימה ופעילויות מסוכנות אחרות. ל-CHL יש גם מדיניות אפס סובלנות לסמים ואלכוהול, כאשר שחקנים מקבלים השעיה על כל הפרה של המדיניות.

ל-CHL יש גם מדיניות קפדנית לגבי גיוס ומסחר, כאשר צוותים נענשים על כל הפרה של הכללים והתקנות. ל-CHL יש גם מדיניות קפדנית לגבי כשירות שחקנים, כאשר שחקנים אינם כשירים להתחרות בליגה אם הם מעל גיל 20.

השפעת ה-CHL על ההוקי הקנדי

ל-CHL הייתה השפעה גדולה על התפתחות ההוקי בקנדה. ה-CHL סיפקה לשחקנים את ההזדמנות לחדד את כישוריהם ולצבור ניסיון רב ערך לפני הקפיצה ל-NHL. ה-CHL גם היווה נקודת השקה לכמה מהשחקנים הגדולים בתולדות ההוקי והביאה רבים מהמאמנים המובילים של ימינו.

ה-CHL גם סיפקה פלטפורמה לכמה מהשחקנים הצעירים המובילים בקנדה כדי לקבל חשיפה לסקאוטים מה-NHL ומליגות מקצועיות אחרות. זה עזר להביא יותר תשומת לב להוקי קנדי ועזר לקדם את הספורט במדינה.

לבסוף, CHL סיפקה לשחקנים גישה לצוות אימונים ואימונים מהשורה הראשונה, כמו גם גישה לציוד ולטכנולוגיה העדכניים ביותר. זה עזר להבטיח ששחקנים מוכנים היטב ל-NHL ובעלי הכישורים הדרושים כדי להצליח ברמה הגבוהה ביותר.