רגעי התרחבות ורילוקיישן בולטים של NHL בהוקי קרח

ההיסטוריה של הוקי קרח מלאה ברגעי התרחבות ורילוקיישן בולטים שעזרו לעצב את המשחק כפי שאנו מכירים אותו היום. מאז הקמתה בסוף המאה ה-19, ליגת ההוקי הלאומית (NHL) היוותה כוח מניע מרכזי בצמיחת הספורט, ולמאמצי ההתרחבות וההעברה שלה הייתה השפעה מתמשכת על המשחק. מההרחבה הראשונה של ששת המקור ב-1967 ועד היום המודרני, כל התרחבות ורילוקיישן הביאו איתה רגעים של דרמה, התרגשות ותקווה לעתיד הספורט. מהלידה של קבוצות חדשות ועד להעברת זכייניות אהובות, הרגעים הבולטים האלה עיצבו את ה-NHL כפי שאנו מכירים אותה היום. עם התוספת האחרונה של סיאטל קראקן, מאמצי ההתרחבות וההעברה הנוכחיים של ה-NHL רק מתחילים - זה זמן מרגש להיות אוהד NHL!

מיזוג WHA – 1979

מיזוג WHA ב-1979 היה עוד רגע מרכזי בהיסטוריה של ה-NHL. לאחר הקמת איגוד ההוקי העולמי (WHA) ב-1972, שתי הליגות התחרו על שחקנים ואוהדים במהלך שבע השנים הבאות. ב-1979, ה-NHL וה-WHA הגיעו להסכמה למיזוג שתי הליגות, כאשר ארבע מהקבוצות של ה-WHA - אדמונטון אוילרס, הארטפורד וויילרס, קוויבק נורדיקס ו-Winnipeg Jets - נוספו ל-NHL. זה הביא את מספר הקבוצות הכולל של ה-NHL ל-21, וזה סימן את הפעם הראשונה שהליגה גדלה מאז ההרחבה המקורית ב-1967.

המיזוג בין ה-NHL ל-WHA היה רגע מרכזי עבור ה-NHL, שכן הוא סיפק לליגה אינפוזיה נחוצה של כישרון ותחרות. זה גם אפשר ל-NHL להתרחב לשווקים שלא נוצלו בעבר, כמו אדמונטון, הרטפורד, קוויבק סיטי וויניפג. השווקים הללו היו נאמנים ל-WHA, והצירוף של קבוצות אלו ל-NHL אפשרה לליגה לצבור משיכה גדולה יותר בערים אלו. זה הוביל בסופו של דבר לחשיפה גדולה יותר עבור ה-NHL בשווקים אלה, וזה עזר לבסס את הנוכחות הגלובלית של הליגה.

בני הזוג נורדיקס בקוויבק עוברים לקולורדו - 1995

המעבר של הקוויבק נורדיקס לקולורדו ב-1995 היה עוד רגע בולט בהיסטוריה של ה-NHL. לאחר שנאבקו כלכלית במשך כמה שנים, הנורדיקס הפכו לקבוצה יותר ויותר לא פופולרית בקוויבק סיטי. המאבקים של הצוות הפכו כה קשים עד שממשלת קוויבק סירבה לספק מימון לזירה חדשה, ולצוות לא נותרה ברירה אלא לעבור למקום אחר. בשנת 1995, בני הזוג נורדיקס עברו לדנבר, קולורדו, ושם שונה ל-Colorado Avalanche.

המעבר של הנורדיקים לקולורדו סימן שינוי משמעותי ב-NHL, שכן הוא סימן את הפעם הראשונה שקבוצה הועברה מאז הרחבת ה-Original Six בשנת 1967. המעבר של ה-Nordics נתקל בעצב רב בקוויבק סיטי , שכן הצוות היה אהוב על העיר במשך עשרות שנים. עם זאת, המהלך גם סיפק ל-NHL הזדמנות להיכנס לשוק חדש, שכן Avalanche הפכה במהירות לאחת הקבוצות הפופולריות בליגה.

למהלך של הנורדיקס הייתה השפעה מתמשכת גם על ה-NHL, שכן הוא סיפק לליגה זרם של כישרונות. העונה הראשונה של המפולת ראתה אותם זכו בגביע סטנלי, והצלחתם נבעה בעיקר מנוכחותם של שחקנים כמו ג'ו סאקיץ' ופיטר פורסברג, שנרכשו מהנורדיקס לפני המעבר. הצלחת ה-Avalanche עזרה להרחיב את הפופולריות של ה-NHL בארצות הברית, והיא סיפקה לליגה מנה נחוצה של הצלחה בשוק חדש.

ה-Thrashers של אטלנטה עוברים לוויניפג - 2011

המעבר של אטלנטה ת'ראשרס לוויניפג ב-2011 היה עוד רגע מרכזי בהיסטוריה של ה-NHL. לאחר שנאבקו למצוא הצלחה בשוק של אטלנטה במשך עשור טוב יותר, ה-Thrashers הפכו לקבוצה יותר ויותר לא פופולרית בעיר. המאבקים של הקבוצה הפכו כה קשים עד שקבוצת הבעלות החליטה למכור את הקבוצה, וה-NHL הודיעה כי ה-Thrashers יועברו לוויניפג ושמותיהם של ויניפג ג'טס.

העברת ה-Thrashers סימנה את הפעם הראשונה שקבוצה הועברה מאז המעבר של קוויבק נורדיקס לקולורדו בשנת 1995. המהלך התקבל בהתרגשות רבה בוויניפג, מכיוון שהעיר הייתה ללא קבוצת NHL מאז שהג'טס עברו למקום. פיניקס בשנת 1996. חזרתם של הג'טס לוויניפג סיפקה לעיר תחושת גאווה, והקבוצה הפכה במהרה לאחת הקבוצות הפופולריות ביותר ב-NHL.

המעבר של ה-Thrashers לוויניפג השפיע גם הוא על ה-NHL, שכן הוא סיפק לליגה הזדמנות להיכנס לשוק הוקי נלהב. ההתלהבות של קהל האוהדים של ויניפג הייתה מדבקת, והיא התפשטה במהירות לשווקים אחרים ברחבי הליגה. הנוכחות של הג'טס גם סיפקה ל-NHL הזדמנות לקדם את המשחק בקנדה, והיא אפשרה לליגה לצבור אחיזה גדולה יותר במדינה.

הרחבת אבירי הזהב של וגאס - 2017

ההתרחבות של וגאס גולדן נייטס ב-2017 הייתה עוד רגע מרכזי בהיסטוריה של ה-NHL. לאחר עשרות שנים של מאמצי התרחבות ורילוקיישן, ה-NHL החליטה להתרחב פעם נוספת, הפעם הוסיפה צוות בלאס וגאס. אבירי הזהב היו קבוצת הספורט המקצוענית הגדולה הראשונה שהתבססה בעיר, והם הפכו במהרה לאחת הקבוצות הפופולריות ביותר בליגה.

התרחבותם של אבירי הזהב סימנה שינוי משמעותי ב-NHL, שכן היא סיפקה לליגה הזדמנות להיכנס לשוק חדש. ההתלהבות של קהל האוהדים של וגאס הייתה מדבקת, והיא התפשטה במהירות ברחבי הליגה. נוכחותם של אבירי הזהב סיפקה גם ל-NHL הזדמנות לקדם את המשחק בארצות הברית, והיא אפשרה הליגה כדי להשיג אחיזה גדולה יותר במדינה.

להתרחבותם של אבירי הזהב הייתה השפעה מתמשכת גם על ה-NHL, שכן הקבוצה הפכה במהירות לאחת הקבוצות המצליחות בליגה. העונה הראשונה של אבירי הזהב ראתה אותם מגיעים לגמר גביע סטנלי, והצלחתם נבעה בעיקר מנוכחותם של שחקנים כמו מארק-אנדרה פלרי וויליאם קרלסון, שנרכשו מקבוצות אחרות לפני ההרחבה. הצלחתם של אבירי הזהב עזרה להרחיב את הפופולריות של ה-NHL בארצות הברית, והיא סיפקה לליגה מנה נחוצה של הצלחה בשוק חדש.

הרחבת סיאטל קראקן - 2021

הרחבת סיאטל קראקן בשנת 2021 הייתה האחרונה בשורה ארוכה של מאמצי התרחבות והעברה של NHL. אחרי עשרות שנים של ספקולציות, ה-NHL סוף סוף הכריזה שסיאטל תהיה הקבוצה ה-32 של הליגה, והקראקן הפכה במהרה לאחת הקבוצות המדוברות ביותר בליגה. ההתרחבות של ה-Kraken סימנה שינוי משמעותי ב-NHL, שכן היא סיפקה לליגה הזדמנות להיכנס לשוק הוקי נלהב.

ההתלהבות של קהל האוהדים בסיאטל הייתה מדבקת, והיא התפשטה במהירות ברחבי הליגה. הנוכחות של הקראקן גם סיפקה ל-NHL הזדמנות לקדם את המשחק בארצות הברית, והיא אפשרה לליגה לצבור אחיזה גדולה יותר במדינה. להתרחבות ה-Kraken הייתה גם השפעה מתמשכת על ה-NHL, שכן הקבוצה הפכה במהירות לאחת הקבוצות המדוברות ביותר בליגה. זה עדיין מוקדם מדי לומר איך הקרקן יסתדרו ב-NHL, אבל ההתרחבות שלהם כבר השפיעה מאוד על הליגה.