ההיסטוריה והמורשת של שש קבוצות ה-NHL המקוריות

שש קבוצות ה-NHL המקוריות הן מקבוצות ההוקי הגדולות והאהובות בהיסטוריה. קבוצות אלו היו חלק מליגת ההוקי הלאומית מאז 1942, והסיפורים שלהן שזורים עמוקות עם התפתחות המשחק לבילוי הבינלאומי שהוא היום. שש הקבוצות המקוריות היו טורונטו מייפל ליפס, מונטריאול קנדיאנס, דטרויט רד ווינגס, בוסטון ברוינס, שיקגו בלקהוקס וניו יורק ריינג'רס. לקבוצות הללו יש היסטוריה ארוכה ועמוקה, ולכל אחת מהן השאירה מורשת ייחודית משלה במשחק ההוקי. מהדומיננטיות של הברוינס בשנות ה-30 וה-40 ועד לזכיות בגביע הבלאקהוקס בסטנלי בשנות ה-2010, ששת הקבוצות המקוריות עיצבו את משחק ההוקי וממשיכות לעורר דורות של אוהדים.

ההיסטוריה של טורונטו מייפל ליפס

טורונטו מייפל ליפס נוסדה ב-1917 בתור טורונטו ארינס והיו אחת הקבוצות הראשונות שהצטרפו ל-NHL 1917. שמה של הקבוצה שונה ל-Toronto St. Patricks ב-1919 ולאחר מכן שינתה את שמה ל-Maple Leafs ב-1927. ליפס הייתה אחת הקבוצות המצליחות ביותר בתולדות ה-NHL, וזכתה בגביע סטנלי 13 פעמים. ל-Maple Leafs היו כמה שחקנים כוכבים לאורך השנים, כולל Syl Apps, Ted Kennedy, Frank Mahovlich, ו-Darryl Sittler. למייפל ליפס היו גם כמה מאמנים אגדיים, כולל פאנץ' אימלך ופט קווין. ה-Maple Leafs היא אחת הקבוצות האהובות ביותר ב-NHL, והאוהדים שלהם ידועים בתמיכתם הנלהבת בקבוצה.

ל-Maple Leafs הייתה יריבות ארוכה וממושכת עם מונטריאול קנדיאנס, שהיא אחת מהיריבות הוותיקות והעזות ביותר בהוקי. שתי הקבוצות התעמתו במספר רב של סדרות פלייאוף במהלך השנים, והיריבות הגיעה לשיאה בגמר גביע סטנלי ב-1967, שראה את המייפל ליפס מביסים את הקנדים בשישה משחקים. המייפל ליפס והקנדים הן שתיים מהקבוצות המצליחות ביותר בתולדות ה-NHL, והיריבות שלהן היא אחד משיאי עונת ה-NHL.

היסטוריה של הקנדיים במונטריאול

המונטריאול הקנדיים הן אחת הקבוצות הוותיקות והמצליחות ביותר בתולדות ה-NHL. הקבוצה נוסדה ב-1909, והם הצטרפו ל-NHL ב-1918. הקנדים זכו 24 פעמים בגביע סטנלי, שהוא הכי הרבה מכל קבוצה בהיסטוריה של ה-NHL. לקנדים היו כמה שחקנים אגדיים לאורך השנים, כולל מוריס ריצ'רד, גאי לפלר, פטריק רוי וקן דריידן. לקנדים היו גם כמה מהמאמנים המצליחים ביותר של ה-NHL, כולל טו בלייק, סקוטי באומן וקלוד ג'וליאן.

היסטוריה של דטרויט רד ווינגס

הדטרויט רד ווינגס נוסדה ב-1926, והם הצטרפו ל-NHL ב-1932. הרד ווינגס זכו 11 פעמים בגביע סטנלי, שהוא הרביעי בגודלו מכל קבוצה בתולדות ה-NHL. ל-Red Wings היו כמה שחקנים כוכבים לאורך השנים, כולל גורדי האו, סטיב יזרמן, ניקלאס לידסטרום ופאבל דאטסיוק. לרד ווינגס היו גם כמה מהמאמנים המצליחים ביותר של ה-NHL, כולל ג'ק אדמס, סקוטי באומן ומייק בבקוק.

לרד ווינגס הייתה יריבות ארוכת שנים עם שיקגו בלקהוקס, שהיא אחת מהיריבות הוותיקות והעזות ביותר בהוקי. שתי הקבוצות התעמתו במספר רב של סדרות פלייאוף לאורך השנים, והיריבות הגיעה לשיאה בגמר גביע סטנלי ב-2009, שראה את הרד ווינגס מביסות את הבלקהאוקס בשבעה משחקים. הרד ווינגס והבלקהוקס הן שתיים מהקבוצות המצליחות ביותר בתולדות ה-NHL, והיריבות ביניהן היא אחד משיאי עונת ה-NHL.

היסטוריה של בוסטון ברוינס

הבוסטון ברוינס נוסדה ב-1924, והם הצטרפו ל-NHL ב-1926. הברוינס זכו שש פעמים בגביע סטנלי, שהוא השלישי בגודלו מכל קבוצה בהיסטוריה של ה-NHL. לברוינס היו כמה שחקנים כוכבים לאורך השנים, כולל בובי אור, ריי בורק, פטריס ברגרון וזדנו צ'ארה. לברוינס היו גם כמה מהמאמנים המצליחים ביותר של ה-NHL, כולל ארט רוס, מילט שמידט וקלוד ג'וליאן.

לברוינס הייתה יריבות ארוכת שנים עם הקנדיאנס מונטריאול, שהיא אחת מהיריבות הוותיקות והעזות ביותר בהוקי. שתי הקבוצות התעמתו במספר רב של סדרות פלייאוף לאורך השנים, והיריבות הגיעה לשיאה בגמר גביע סטנלי ב-1977, שראה את הברוינס מביסים את הקנדים בארבעה משחקים.

היסטוריה של שיקגו בלקהוקס

ה-Blackhawks של שיקגו נוסדה בשנת 1926, והם הצטרפו ל-NHL בשנת 1926. ה-Blackhawks זכו שש פעמים בגביע סטנלי, שהוא החמישי בגודלו מכל קבוצה בתולדות ה-NHL. לבלקהוקס היו כמה שחקנים כוכבים לאורך השנים, כולל בובי האל, סטן מיקיטה, טוני אספוסיטו וג'ונתן טווס. לבלקהוקס היו גם כמה מהמאמנים המצליחים ביותר של ה-NHL, כולל בילי ריי, מייק קינן וג'ואל קווינוויל.

הבלקהוקס היו גם בחזית של כמה מהשינויים החדשניים ביותר של ה-NHL. בסוף שנות ה-90, הקבוצה הייתה מהראשונות שהציגה סגנון משחק חדש בשם "הוקי מהירות", שהתמקד במעבר מהיר ויצירתי. הבלקהוקס הציגו גם את החולצות השחורות והאדומות הפופולריות בתחילת שנות ה-2000, שהפכו למרכיב יסוד בזהות הקבוצה. הבלקהוקס היא אחת הקבוצות האיקוניות ביותר ב-NHL, וההיסטוריה והמורשת שלהם ימשיכו לעצב את משחק ההוקי בשנים הבאות.

היסטוריה של הניו יורק ריינג'רס

הניו יורק ריינג'רס נוסדה ב-1926, והם הצטרפו ל-NHL ב-1926. הריינג'רס זכו ארבע פעמים בגביע סטנלי, שהוא השישי בגודלו מכל קבוצה בהיסטוריה של ה-NHL. לריינג'רס היו כמה שחקנים כוכבים במהלך השנים, כולל מארק מסייר, בריאן ליץ', הנריק לונדקוויסט וריק נאש. לריינג'רס היו גם כמה מהמאמנים המצליחים ביותר של ה-NHL, כולל לסטר פטריק, אמיל פרנסיס ומייק קינן.